Ásványi anyagok

ásványi sók: a védőtápanyagokhoz tartoznak. Szervetlen anyagok, melyek a természetben is megtalálhatók Az ásványi anyagokra a szervezet normális működése miatt van szükség. Két nagy csoportra oszthatjuk őket, az ún. makroelemekre: kalcium (Ca), magnézium (Mg), nátrium (Na), kálium (K), és az ún. mikroelemekre (nyomelemek). Nélkülük a vitaminok képtelenek működni, a szervezetben semmilyen jótékony hatásuk nem érvényesülhet.

Magnéziumcitrát

a citromsav sója, fehér, kristályos por, mely vízben nagyon könnyen oldódik, a szervezet ezt hasznosítja a legkönnyebben.

Nátrium-borát

só, melyet bóraxnak is neveznek. A vízben oldott bórsavat nátrium-karbonáttal telítik, és az oldatot kikristályosítják. Gyulladásgátló, fertőtlenítő hatása miatt a kozmetikai- és a gyógyszeripar is egyaránt használja.

Rooibos

(Aspalathus linearis): Dél-Afrikában őshonos cserje, vörös bokor néven is ismert. Főzetét, teáját az őslakosok régóta fogyasztják kitűnő íze, kedvező élettani hatásai miatt. Élénkítő hatása közismert, annak ellenére, hogy koffeint egyáltalán nem találhatunk benne. Ásványi anyagokat: kalcium, mangán, fluor, cink, magnézium, réz, kis mennyiségben cserzőanyagat tartalmaz. Erőteljes antioxidáns, lassítja az öregedési folyamatokat, és nyugtató hatása is […]

Sodium acetate

az ecetsav nátriummal alkotott sója. Elsősorban tartósítószerként, valamint a termék savasságának, lúgosságának beállítására alkalmazzák.